Wzrost świadomości dotyczącej związku pomiędzy dietą o zdrowiem sprawia, że ludzie coraz chętniej korzystają z pomocy dietetyków. Wszystkich pasjonatów zdrowego odżywienia zapraszamy na kurs dla dietetyków, który umożliwia zdobycie uprawnień do pracy w tym zawodzie.

W trakcie zajęć omawiamy zarówno ogóle zasady zdrowego odżywiania, jak i normy postępowania w sytuacjach wyjątkowych. Dbamy o to, żeby przyszli dietetycy nie mieli problemów z zaplanowaniem jadłospisu w pełni dostosowanego do indywidualnych potrzeb swoich klientów. W trakcie kursu wyjaśniamy zasady zdrowego odchudzania i wskazujemy, jakich diet należy unikać, ponieważ stanowią zagrożenie dla zdrowia albo prowadzą do efektu jojo. Poświęcamy wiele uwagi takim tematom jak odżywianie sportowców, dieta dla seniorów oraz dla dzieci i nastolatków. Przekazujemy wiedzę na temat prawidłowego odżywiania w przypadku takich chorób jak cukrzyca albo celiakia. Kurs dla dietetyków umożliwia także poszerzenie swojej wiedzy z zakresu suplementacji. Omawiamy zasady działania suplementów i odżywek wykorzystywanych w sportach walki oraz innych dyscyplinach, a także zwracamy uwagę na preparaty wspomagające zdrowie i witalność.

Szkolenie dla dietetyków trwa czterdzieści godzin. W naszej placówce organizujemy kursy weekendowe oraz wieczorowe. Dla zorganizowanych grup przewidujemy możliwość dostosowania harmonogramu do potrzeb uczestników szkolenia. Po zaliczeniu egzaminu wszyscy słuchacze otrzymują dyplom, który stanowi potwierdzenie ukończenia kursu.